O nas

Witamy w naszym przedszkolu

Zapraszamy do Domku Jeżozwierza gdzie wiedza i doświadczenie tworzą niepowtarzalny klimat przedszkola. Dołączyć mogą do nas Dzieci już od drugiego  roku życia.

Dzieci spędzą u nas czas w otoczeniu zabawek, pomocy edukacyjnych (pomoce Montessori), mnogości kulinarnych (zajęcia kulinarne) i ciekawostek ze świata nauki (Laboratorium Jeżozwierza). W dwóch salach edukacyjnych realizujemy zajęcia edukacyjne i przygotowujemy wychowanków do życia w wielojęzycznym  i wielokulturowym świecie (zajęcia logorytmiczne, angielski, nauka tańca).

W naszym przedszkolu nie ma tłoku, jest za to dużo radości, swobody, uśmiechu i ciepła.  Posiadamy własny dostosowany do naszych potrzeb plac zabaw (organizujemy wyjazdy i wycieczki). Uczymy dzieci zamiłowania do piękna i różnorodności (zajęcia plastyczne). Muzyka gości u nas codziennie w różnorodnej postaci.

Jesteśmy zaprzyjaźnieni z Bydgoskim Kwartetem Smyczkowym www.artonquartet.com tak więc ta muzyka jest z najwyższej półki.

Kreatywna i dobrze wykwalifikowana kadra  zna potrzeby i upodobania dzieci. Realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego. Prowadzimy roczne przygotowanie przedszkolne tzw. zerówka w postaci zajęć piórnikowych.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 7.00 do 17.00. Nabór prowadzimy cały rok. Ogłoszenia naboru w lutym i czerwcu.

Dla naszych wychowanków przygotowujemy okolicznościowe upominki a także w dniu ich urodzin drobny prezent.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Bo chodzi nam o to aby zapracowana Mama i zapracowany Tata mogli spokojnie realizować się w pracy z poczuciem, że ich dziecko ma profesjonalną opiekę i bawi się wspaniale.

ODŻYWIANIE

Naturalne posiłki dla dzieci dają im energię i są podstawą zdrowego rozwoju.

ZABAWY EDUKACYJNE

Dają dzieciom wiele radości. U nas stworzyliśmy miłą, rodzinną atmosferę. Tutaj domowy charakter bierze górę nad administracyjną rutyną a małe i jeszcze mniejsze Jeżozwierze swobodnie acz zorganizowanie buszują po przyjaznych im wnętrzach.

DOGODNA LOKALIZACJA

Nasze przedszkole umiejscowione jest w dogodnej lokalizacji więc łatwo jest do nas dotrzeć z dowolnej części miasta.

Nasza kadra

Aby zapewnić dzieciom harmonijny rozwój proces wychowawczo-dydaktyczny realizowany jest przez wykwalifikowaną kadrę tak, aby w sposób kompetentny realizować funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące w otoczeniu bezpiecznych warunków niezbędnych do realizacji tych funkcji. Kadra nieustannie doskonali swoje umiejętności, warsztat pracy (także poprzez samokształcenie) oraz prowadzi ewaluację a wszystko to w atmosferze dobrej współpracy, pomocy koleżeńskiej i wymianie doświadczeń, kreatywności przy jednoczesnej znajomości potrzeb dzieci.

Misja przedszkola

Misją przedszkole jest realizowanie założenia iż „Dziecku należne jest pierwsze miejsce a nauczyciel idzie za nim i wspiera je”. Nadrzędnym celem zaś zastosowanie urozmaiconych metod edukacyjnych dla zwiększenia efektywności zajęć i zadowolenia rodziców.

 

Dążymy do wzrostu samodzielności przedszkolaka realizowanego w zabawach (pomoce Montessori, wysokiej jakości pomoce dydaktyczne we wszystkich możliwych obszarach rozwoju), pracach kulinarnych (Kuchnia Jeżozwierza) oraz w obserwacji, rozwiązywaniu zagadek i ciekawostek ze świata nauki (Laboratorium Jeżozwierza).

Posiadam wpis do ewidencji szkół i placówek UM Bydgoszczy nr 21/012. Realizujemy podstawę wychowania przedszkolnego, prowadzimy roczne przygotowanie przedszkolne tzw. zerówkę. Przygotowujemy dzieci do rozmów kwalifikacyjnych do szkół prywatnych.

Wspomagamy dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz kształtowaniu czynności intelektualnych potrzebnych im w codziennych sytuacjach i w dalszej edukacji (stosowanie systemu wzmocnień).

Nasza oferta obejmuje także zajęcia metodą ruchu rozwijającego W. Sherborne, pedagogikę zabawy, kinezjologię edukacyjną Paula Dennisona, zabawy parateatralne, zabawy badawcze, obserwację przyrodniczą, metodę gimnastyki twórczej R. Labana, plan Dalotna, metodę dobrego startu Marty Bogdanowicz, burzę mózgów, metodę projektów badawczych, metodę sześciu kapeluszy Edwarda De Bono oraz działania i metody edukacyjne umożliwiające dzieciom zrównoważony rozwój.

Specyfiką placówki jest grupa różnowiekowa dająca możliwości praktycznego wdrażania zasad społecznych, nauka szacunku i poszanowania godności drugiego człowieka, pomoc słabszym, kultura i empatia.

Nasze przedszkole jest specyficzne gdyż liczy 25 do 30 dzieci, co pozwala na wnikliwe obserwacje dzieci, stosowanie form pracy często niemożliwych w większych jednostkach. Pozwala na rzetelne, indywidualne podejście do dzieci realizację zadań niemożliwych do wykonania w większych placówkach.

W przestronnych salach edukacyjnych,  w grupie zróżnicowanej wiekowo realizujemy zajęcia edukacyjne i przygotowujemy wychowanków do życia w wielojęzycznym  i wielokulturowym świecie (zajęcia logorytmiczne, angielski, nauka tańca, zajęcia teatralne). W naszym przedszkolu nie ma tłoku, jest za to dużo radości, swobody, uśmiechu i ciepła. Posiadamy własny dostosowany do naszych potrzeb plac zabaw (organizujemy wyjazdy i wycieczki, spotkania integracyjne, warsztaty, uroczystości rodzinne). Uczymy dzieci zamiłowania do piękna i różnorodności (zajęcia plastyczne, muzyczne, konstrukcyjne, rzeźbienie w masie solnej i ceramicznej).

Przedszkole stwarza warunki w których dzieci potrafią pracować i bawić się w pełnej skupienia, spokoju i poczucia bezpieczeństwa atmosferze.

Nauczycie dążą do obalania utartych schematów kojarzących przedszkole z hałasem, harmidrem i tłokiem w salach. W naszym przedszkolu dziecko może wybrać poznawanie tajemnic szydełkowania, konstrukcji modelarskich, gry na instrumentach czy też tworzenia dzieł sztuki pod okiem prawdziwego artysty.

Budowanie systemu wartości, w tym wychowywanie dzieci tak, żeby lepiej orientowały się w tym, co jest dobre, a co złe odbywa się poprzez zajęcia – grupa bez przemocy, savoir-vivre, oraz wprowadzeniu respektowanych przez całą grupę zasad oraz swoistego  kodeksu przedszkolaka.

Kształtowanie u dzieci odporności emocjonalnej łagodnego znoszenia stresów i porażek poprzez poranne zajęcia wspólnej zabawy (akceptowanie odmowy) rozwijanie umiejętności społecznych dzieci stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną przez system procedur kształtowania zachowań.

Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym oraz rozwijanie umiejętności prezentowania przez zajęcia w Laboratorium Jeżozwierza, pielęgnacja roślin, zastosowanie narzędzi do badania otoczenia (zestaw przyrodniczy, mikroskopy, szkła powiększające) budowanie układów elektrycznych, konstruowanie rakiet, balonów odrzutowych i latawców .

Zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowejprzez naukę języka a także rozbudzanie ciekawości lingwistycznej poprzez włączanie do programu artystycznego przedszkola tematycznych wierszy, piosenek i inscenizacji w różnych językach.

W naszym przedszkolu nikogo nie dziwi rozchodzący się zapach szarlotki ani prezentacja kolorowych kanapek – to fantastyczne zajęcia kulinarne realizowane systematycznie w  Kuchni Domku Jeżozwierza.

Co rodzice mówią o nas?

Mój 2 letni synek dołączył do grona przedszkolaków właśnie w Domku Jeżozwierza i jestem bardzo zadowolona. Chodzi tam od prawie miesiąca. Panie zaangażowane, miłe, sympatyczne. Synek bardzo lubi tam chodzić, mają fajnie zorganizowane zajęcia, mam porównanie z placówką mojej córki też dobra ale pod wieloma względami jednak z poprzedniej epoki. W Domku Jeżozwierza czuć zaangażowanie wszystkich, żeby ta placówka była przyjazna dla dzieci i żeby się w niej dobrze czuły. Czesne też nie jest już takie duże i jak na warunki bydgoskie porównywalne z pozostałym prywatnymi placówkami. Polecam.

— Iza

 

Witam! Ja również polecam Domek Jeżozwierza jestem w pełni zadowoloną mamą. nic dodać nic ująć moje dziecko czuje się tam świetnie. A ja nie mam żadnych zastrzeżeń. jeśli komuś zależy na komforcie i dobrym poziomie edukacyjnym to na pewno doceni to przedszkole. nie chce tu robić jakiś fałszywych reklam czy czegoś podobnego po prostu jestem zadowoloną mamą, która wybrała najlepsze (moim skromnym zdaniem) przedszkole dla mojej córki, bo jak wiemy nie ma najlepszego przedszkola dla wszystkich! Pozdrawiam wszystkie Jeżozwierze!

— Mama

 

Ja również polecam Domek Jeżozwierza. Moje dziecko czuje się tam rewelacyjnie, jest zadowolone i widzę duże postępy w nauce. Poza tym przedszkole jest bardzo kolorowe i radosne, wszędzie jest czysto i porządnie. Kadra przygotowana, świetne pomysły – moje dziecko przynosi do domu pełno prac wykonywanych podczas zajęć. I co jest wyjątkowe: nie ma tygodnia bez zajęć kulinarnych! Serdecznie polecam!

– Pacynka

 

Faktycznie w domku jeżozwierza dzieciaki mają zajęcia na których prezentowane są doświadczenia i to w bardzo efektownej formie. Miałam okazję uczestniczyć w urodzinach organizowanych przez kadrę tego punktu przedszkolnego i emocje były niesamowite. Zapisuję moją pociechę na turnusy kolonijne w lipcu i sierpniu.

– Karolina

Inne dokumenty

STATUT (pdf)                                                   ORGANIZACJA PRACY (pdf)